Edremit Körfezi nin en popüler tatil beldelerinden olan Akçay her yıl binlerce tatilciyi ağırlıyor Peki Akçay ı tatil için seçenler Akçay da nereleri geziyor nereleri görüyor Akçay pek çok doğal güzelliğe sahip Kazdağları nın eteğinde kurulu bir belde olan Akçay milli parkın güzelliklerinde fazlasıyla nasibini almış Sütüven Şelalesi Hasan Boğuldu Göleti Şahinderesi Kanyonu ve Mıhlı Çayı Akçay da mutlaka görmeniz gereken yerlerden Bu doğal güzelliklerin tamamı Kaz Dağı Milli Parkı sınırları içinde yer alıyor Akçay da gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise bölgenin binlerce yıllık geçmişine ışık tutan Antandros Anrtk Kenti Dünyaca ünlü bu antik kent alanını görmeden Akçay dan dönmeyin Akçay ın simgesi olan Sarıkız Heykeli ni de görülecekler listenize ekleyin Akçay ın merkezinde bulunan heykelin yanı sıra kordon tarihi Akçay evleri Akçay sahil de gezebileceğiniz yerler arasında Balıkesir Akçay doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında son yıllarda düzenlenen festivaller ile de ilgi çekmektedir Üç gün süren Akçay Kültür ve Sanat Şenliği Akçay ın tanıtımına katkı sağlamıştır Bu etkinlik çerçevesinde Balıkesir Akçay a birçok sanatçı ve grup gelip sahne almıştır Balıkesir Akçay Altınoluk Ayvalık Küçükkuyu gibi tatil beldelerine de oldukça yakın Dilerseniz gezilecek yerler listenize bu beldeleri de ekleyebilirsiniz


 
 
 

Üye Girişi
Üye Ol
Yardım
 

Akçay

Edremit Körfezi'nin en popüler tatil beldelerinden olan Akçay, her yıl binlerce tatilciyi ağırlıyor. Peki Akçay'ı tatil için seçenler Akçay'da nereleri geziyor, nereleri görüyor?

Akçay pek çok doğal güzelliğe sahip. Kazdağları'nın eteğinde kurulu bir belde olan Akçay, milli parkın güzelliklerinde fazlasıyla nasibini almış. Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu Göleti, Şahinderesi Kanyonu ve Mıhlı Çayı Akçay'da mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bu doğal güzelliklerin tamamı Kaz Dağı Milli Parkı sınırları içinde yer alıyor.

Akçay'da gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise bölgenin binlerce yıllık geçmişine ışık tutan Antandros Anrtk Kenti. Dünyaca ünlü bu antik kent alanını görmeden Akçay'dan dönmeyin.

Akçay'ın simgesi olan Sarıkız Heykeli'ni de görülecekler listenize ekleyin. Akçay'ın merkezinde bulunan heykelin yanı sıra kordon, tarihi Akçay evleri, Akçay sahil de gezebileceğiniz yerler arasında.

Balıkesir Akçay, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında son yıllarda düzenlenen festivaller ile de ilgi çekmektedir. Üç gün süren Akçay Kültür ve Sanat Şenliği, Akçay'ın tanıtımına katkı sağlamıştır. Bu etkinlik çerçevesinde Balıkesir Akçay'a birçok sanatçı ve grup gelip sahne almıştır.

Balıkesir Akçay, Altınoluk, Ayvalık, Küçükkuyu gibi tatil beldelerine de oldukça yakın. Dilerseniz gezilecek yerler listenize bu beldeleri de ekleyebilirsiniz.

 


0 yorum yapıldı

Edremit Körfezi Akçay Beldesi
Resim ekle - Düzenle - Sil - Ayarlar
Tüm Hakları Akçay Best Fm ' e Aittir
İletişim :
0266 385 57 57
bestmesaj@hotmail.com
Ziyaret Bugün : 1163
Ziyaret Toplam : 5597844
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Haberler
Gezi Rehberi

Hakkımızda
Reklam
İletişim