Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan dan bir müjdeli haber daha geldi Yüksek hızlı tren projesini ihaleye çıkarmak istediklerini belirten Elvan Biz bu yıl İstanbul u Bulgaristan sınırına Edirne Kapıkule ye bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz Bu konuda gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yapıyor dedi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ın 11 TRACECA Hükümetler arası Komisyon Toplantısı na başkanlık yaptı İstanbul Beşiktaş ta bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Ermenistan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Gagik Grigoryan da katıldı YENİ BAĞLANTILARI TAMAMLAYACAĞIZ Toplantıda konuşan Bakan Lütfi Elvan Türkiye nin son dönemde gerçekleştirdiği ulaştırma yatırımlarından söz ederek Uluslararası trafiğe hizmet eden ana akslar üzerindeki yeni bağlantıları tamamlamaya ve özellikle sınır geçişlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya öncelik verdik dedi İSTANBUL U BULGARİSTAN A BAĞLAYACAK YENİ HIZLI TREN Marmaray ı hayata geçirdiklerini hatırlatan Bakan Elvan Bu yıl sonu itibariyle Kars Tiflis Bakü hattını da tamamlanacak Bu çerçevede Londra dan Pekin e kadar kesintisiz bir İpek Demiryolu ağını oluşturmuş olacağız Diğer taraftan yine Karadeniz i Akdeniz e bağlayan Hızlı Tren Güzergahlarımız üzerinde de uygulama proje çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor diye konuştu Hızlı Tren hatlarıyla şehirler arasındaki günlük ziyaretlerin arttığını iç turizmin geliştiğini söyleyen Elvan Biz bu yıl İstanbul u Bulgaristan sınırına Edirne Kapıkule ye bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz Bu konuda gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yapıyor Bizim Batı yı Doğu ya bağlayan güzergahlarda önemli çalışmalarımız demiryolu yatırımlarında söz konusu olacak SİVİL HAVACILIĞIMIZ BÜYÜDÜ Türkiye deki Sivil Havacılığın dünya havacılığından 3 kat hızlı bir büyüme içinde olduğunu belirten Bakan Elvan İstanbul hava trafik yoğunluğu itibariyle dünyanın en önemli merkezlerinden biri konumuna geldi Bu sektörün büyüme hızı son 10 yılda yüzde 14 ün üzerinde bir büyüme performansı gerçekleştirdi dedi TRACECA NEDİR TRACECA Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin Kafk asya ve Kara deniz üzerinden Avrupa ya bağlanmasını sağlamak amacıyla AB tarafından oluşturulan bir Doğu girişimiyle 1998 de Bakü de yapılan Tarihi İpek Yolu nun Restorasyonu kon ulu konferansta Azerbaycan Bulgaristan Ermenistan Gürcistan Kazakistan Kırgızistan Moldova Romanya Tacikistan Türkiye Ukrayna ve Özbekistan devlet başkanlarının imzaladığı bir programın adı TRACECA çok taraflı Temel Anlaşmasının imzalanmasıyla kuruldu TRACECA Demiryolu Denizyolu ve Karayolu taşımacılığını kapsayan çok modlu ulaşım koridorunu öngördüğü gibi bölgede ticaretin ve ulaştırmanın iyileştirilmesini Kafk asya ve Orta Asya ülkelerinin bu alterna tif ulaşım koridoru üzerinden Avrupa ve Dünya Pazarlarına ulaşma imkanının arttırılmasını da amaçlıyor Kaynak haberler com


 
 
 

Üye Girişi
Üye Ol
Yardım

Dünya Gündemi
 
Çipras'ın Sağcı Koalisyon Ortağı Kardak'a Çelenk Bıraktı, Kriz Çıktı
 
 
 
 
Batılı Ülkeler Rusya'ya Yaptırımları Uzattı
 
 
 
 
IŞİD, Afganistan ve Pakistan'da Teşkilat Kuruyor
 
 
 

Ekonomi Haberleri
 
Merkez Bankasının Dolara Sözlü Müdehalesi Kısa Süre İşe Yaradı
 
 
 
 
Çalışanın Güvencesi Kıdem Tazminatı Tehlikede
 
 
 
 
Altında Kayıp Var
 
 
 

Körfezden Haberler
 
AYVALIKLI ENGELLİLERDE KONGRE HEYECANI
 
 
 
 
Kamil Saka Halk TV'de Edremit'i anlattı
 
 
 
 
İvrindi de 5 Milyon Euro'luk Yatırım
 
 
 

Magazin
 
İsmail Hacıoğlu Biten Evliliğinin Ardından İlk Kez Konuştu
 
 
 
 
Gökhan İlk Kez Eşi ve Bebeğiyle Poz Verdi
 
 
 
 
Serdar Ortaç'ın Eski Halinden Eser Yok
 
 
 

Spor Haberleri
 
Manchester United, Gareth Bale İçin 150 Milyon Euro Hazırladı
 
 
 
 
Bayern Münih, Wolfsburg'a 4-1 Yenildi
 
 
 
 
Galatasaray ve Beşiktaş Sahte Takımla Maç Yapmış
 
 
 

Teknoloji
 
Apple'dan Rekor Kar
 
 
 
 
ABD UFO Belgelerini Yayınladı
 
 
 
 
Facebook ve Instagram'da 1 Saatlik Çöküntü
 
 
 

Türkiye Gündemi
 
Kemal Kılıçdaroğlu, İttifak İçin ÖDP ile Temasa Geçti
 
 
 
 
Dış Ticaret Açığı Yüzde 15 Düşüşle 84.51 Milyon Dolara İndi
 
 
 
 
TUBİTAK Skandalından Sonra YÖK Diploma Sorgulanma Sistemi Kuruyor
 
 
 

 
Egeden Haberler Türkiye Gündemi
İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren Geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan bir müjdeli haber daha geldi. Yüksek hızlı tren projesini ihaleye çıkarmak istediklerini belirten Elvan " Biz bu yıl İstanbul'u Bulgaristan sınırına ( Edirne Kapıkule'ye) bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yapıyor" dedi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan bir müjdeli haber daha geldi. Yüksek hızlı tren projesini ihaleye çıkarmak istediklerini belirten Elvan " Biz bu yıl İstanbul'u Bulgaristan sınırına ( Edirne Kapıkule'ye) bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yapıyor" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın 11. TRACECA Hükümetler arası Komisyon Toplantısı'na başkanlık yaptı. İstanbul Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Ermenistan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Gagik Grigoryan da katıldı.

" YENİ BAĞLANTILARI TAMAMLAYACAĞIZ"

Toplantıda konuşan Bakan Lütfi Elvan, Türkiye'nin son dönemde gerçekleştirdiği ulaştırma yatırımlarından söz ederek, "Uluslararası trafiğe hizmet eden ana akslar üzerindeki yeni bağlantıları tamamlamaya ve özellikle sınır geçişlerindeki engelleri ortadan kaldırmaya öncelik verdik" dedi.

"İSTANBUL'U BULGARİSTAN'A BAĞLAYACAK YENİ HIZLI TREN"

Marmaray'ı hayata geçirdiklerini hatırlatan Bakan Elvan, "Bu yıl sonu itibariyle Kars-Tiflis- Bakü hattını da tamamlanacak. Bu çerçevede Londra'dan Pekin'e kadar kesintisiz bir İpek Demiryolu ağını oluşturmuş olacağız. Diğer taraftan yine Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayan Hızlı Tren Güzergahlarımız üzerinde de uygulama proje çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor " diye konuştu. Hızlı Tren hatlarıyla şehirler arasındaki günlük ziyaretlerin arttığını, iç turizmin geliştiğini söyleyen Elvan, " Biz bu yıl İstanbul'u Bulgaristan sınırına- Edirne Kapıkule'ye bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları arkadaşlarımız yapıyor. Bizim Batı'yı Doğu'ya bağlayan güzergahlarda önemli çalışmalarımız, demiryolu yatırımlarında söz konusu olacak"

"SİVİL HAVACILIĞIMIZ BÜYÜDÜ"

Türkiye'deki Sivil Havacılığın dünya havacılığından 3 kat hızlı bir büyüme içinde olduğunu belirten Bakan Elvan, " İstanbul hava trafik yoğunluğu itibariyle dünyanın en önemli merkezlerinden biri konumuna geldi. Bu sektörün büyüme hızı son 10 yılda yüzde 14'ün üzerinde bir büyüme performansı gerçekleştirdi"dedi.

TRACECA NEDİR?

TRACECA Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin Kafk asya ve Kara deniz üzerinden Avrupa'ya bağlanmasını sağlamak amacıyla AB tarafından oluşturulan bir Doğu girişimiyle 1998'de Bakü'de yapılan " Tarihi İpek Yolu'nun Restorasyonu kon ulu konferansta Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Romanya, Tacikistan, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan devlet başkanlarının imzaladığı bir programın adı. TRACECA çok taraflı Temel Anlaşmasının imzalanmasıyla kuruldu. TRACECA Demiryolu, Denizyolu ve Karayolu taşımacılığını kapsayan çok modlu ulaşım koridorunu öngördüğü gibi, bölgede ticaretin ve ulaştırmanın iyileştirilmesini, Kafk asya ve Orta Asya ülkelerinin bu alterna tif ulaşım koridoru üzerinden Avrupa ve Dünya Pazarlarına ulaşma imkanının arttırılmasını da amaçlıyor.

Kaynak : haberler.com
Kemal Kılıçdaroğlu, İttifak İçin ÖDP ile Temasa Geçti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 2011 yılındaki genel seçimlere evrakda eksikler yüzünden g...


Dış Ticaret Açığı Yüzde 15 Düşüşle 84.51 Milyon Dolara İndi
Dış ticarette 2014 tablosu netleşti. 2014 yılında dış ticaret açığı yüzde 15,4 azalarak 84,51 milyar...


TUBİTAK Skandalından Sonra YÖK Diploma Sorgulanma Sistemi Kuruyor
TUBİTAK'a yapılan operasyonda sahte diploma ile TÜBİTAK'a girdiği ortaya çıkan ve tutuklanan Hasan B...


İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren Geliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan bir müjdeli haber daha geldi. Yüksek hızl...


Hollande'dan Türkiye'ye Küstah Çağrı!
Fransa Ermeni Örgütleri Koordinasyon Konseyi'nin (CCAF) düzenlediği yıllık yemeğe katılan François H...


Kılıçdaroğlu Metroya Bindi, Vatandaşlarla Sohbet Etti
Seçim propagandasında kullanılacak film çekimi için Bursa'ya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sab...


İnönü'nün Danışmanı: Sarıgül Bizi Ölümle Tehdit Etti
Daha önce Ankara, Berlin ve Detroit'te Hayri İnönü'yü rahat bırakmadığı ve tehdit ettiği öne sürülen...


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı
Etiyopya ile başladığı Afrika turunu, Suudi Arabistan Kralı'nın cenazesine katılmak için verdiği ara...


Erdoğan'dan Çipras'ın Zaferine İlk Yorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Somali dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklamalarında başk...


Gezici'nin Anketinde AK Parti'nin Oyu Yüzde 40'ın Altında
7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi muhalefete yakınlığıyla bilinen Gezici Araştırma Şirketi tara...


Erdoğan'ın Eski Danışmanı 38 Gündür Almanya'da Tutuklu
Almanya ile Türkiye arasın da yaşanan " ajan krizi" i ki ülke ilişkilerini olumsuz etkilemeye devam ...


Banka Kredisi ile Aldığı Çeyrek Bilete, 3 Milyon Lira Çıktı
Bursa'da yılbaşında piyango bileti almak için bankadan kredi çeken ve aldığı 100 piyango biletinden ...


Erdoğan'ın Katılacağı Cenazeye Sisi de Geliyor
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz, 3 haftadan beri tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında ve...


Bugün Karne Günü, Uzmanlar Aileleri Notlar Konusunda Uyardı
Bugün karne günü... Hem aileler hem öğrenciler büyük bir heyecan yaşıyor. 18 milyon öğrenci ve 900 b...


CHP'li Özgündüz: Bağış
CHP Milletvekili Ali Özgündüz canlı yayında Egemen Bağış'la ilginç sözler sarf etti. Cnn Türk'te yay...


Erdoğan'dan İslam Ülkesi Liderilerine: Biz Ne İşe Yarıyoruz
İslam İşbirliği Konferası'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine "İslam dünyasının sorunlarını...


İran: İstanbul ve Dubai'ye 18 Ayda 20 Milyar Dolar Gitti
İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, tutuklu işadamı Babek Zencani ve Türkiye'yle ...


Bülent Arınç: Faizlerin İndirilmesi Gerektiğini Bakanlarımız İfade Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen B...


Avrupa Birliği'nden Türkiye Hakkında Kritik Terör Açıklaması
AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, düzenlediği basın toplantısında, terörle mücadele...


Meclis'te Tarihi Oylama Günü
Eski bakanların yargılanabilmeleri için gizli oylamada en az 276 oyun Yüce Divan yönünde çıkması ger...
  GERİ   Sayfa : 1 - 2 - 3 -    
Tüm Hakları Akçay Best Fm ' e Aittir
İletişim :
0266 385 57 57
bestmesaj@hotmail.com
Ziyaret Bugün : 970
Ziyaret Toplam : 5587936
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Haberler
Gezi Rehberi

Hakkımızda
Reklam
İletişim